Google’ın orta segment modeli, yapay zeka yetenekleriyle şaşırtıyor

Google Pixel 8a‘nın sızıntıları sürüyor; yeni reklam görselleri cihaz hakkında daha fazla bilgi veriyor. Google’ın yaklaşan etkinliği Google I/O’da tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonu Pixel 8a, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan yeni reklam görselleri, bu cihazın ne gibi özelliklerle geleceğini bizlere daha iyi bir şekilde gösteriyor.

Google Pixel 8a, Tensor G3 yonga seti ile güçlendirilmiş olacak ve “AI-mazing” etiketiyle tanıtılan kamera özellikleri, kullanıcılara çeşitli yenilikler sunacak. Cihazın Best Take, Audio Magic Eraser ve Night Sight gibi özellikleri bulunuyor. Ayrıca, gürültülü bir ortamda bile kristal netliğinde aramalar yapabilme, hızlı şarj ve tüm gün sürecek güvenilir bir pil ömrü vaat ediyor. IP67 sertifikası ile toz ve suya karşı dayanıklılığı artırılan Pixel 8a, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro gibi yedi yıl güvenlik güncellemesi alacak.

Google’ın orta segment modeli, yapay zeka yetenekleriyle şaşırtıyor

Cihaz, 16 Mayıs’ta satışa sunulacak, bu tarih Google I/O geliştirici konferansının hemen ardından geliyor. Daha önceki sızıntılar ve dedikodular, Pixel 8a‘nın 6.1 inç OLED ekranla ve 90 Hz yenileme hızına sahip olacağını, 8GB RAM, 128GB başlangıç depolama alanı, 64 MP ana kamera, 13 MP geniş açılı kamera ve 27W kablolu şarj destekli 4,500 mAh pil ile geleceğini öne sürmüştü.

Bu sızıntılar, Google‘ın yeni cihazının piyasaya sürülmesine yönelik beklentileri artırıyor ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırıyor. Pixel 8a’nın sunacağı özellikler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi vaat ediyor ve bu da onu piyasadaki diğer akıllı telefonlar arasında öne çıkarıyor.

Google Pixel telefonları şu anda ülkemizde resmi olarak satışta olmasa da dünya çapında birçok ülkede satılmaktadır. Örneğin, Google Pixel 7a modeli Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Hindistan, Japonya, Singapur, Tayvan, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç gibi 17 ülkede satılmaktadır​.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir